Bestie Brunner

Nedávno mi moje mamka řekla: „Zbyňku, proč si z toho pana Brunnera děláš pořád legraci, vždyť se na tebe naštve.“ „Mami, už po staletí je posláním slepých nebo chromých básníků pět ódy na antické hrdiny,“ odpověděl jsem nekompromisně. A myšlenka sestavit výběr některých mých oblíbených hlášek byla na světě. Radkovi přeji vše nejlepší k dnešním narozeninám a ať si ‘svůj‘ den pěkně užije. Pro vás ostatní přináším populární Best of… A jak je u podobných kompilací zvykem, čekají na vás i některé dosud nevydané kousky.

Jak jsem se s Radkem seznámil: V roce 2014 jsem se jako nesmělý fanoušek ultraběhu odvážil napsat jistému panu Brunnerovi. Poměrně kriticky jsem zhodnotil jeho vystoupení v ultra sky závodech typu Perun nebo MS v Chamonix a doporučil mu, ať se drží silnice a závodů jako Spartathlon. Skoro si teď říkám, že výsledky českého ultraběhu ovlivním více psaním, než běháním… O měsíc později jsem pak Radkovi přál hodně štěstí před stovkou ve Winschotenu, ať konečně jeho výsledek začíná šestkou. Radek se už tehdy ukázal jako velká běžecká ultrahvězda, která pro své fanoušky udělá cokoliv, neb závod ukončil předčasně na 65. km. Po mém dalším emailu: Hele, já psal o čase, nikoliv o vzdálenosti… mistr z neznámého důvodu na delší čas korespondenci ukončil.

Místopisná chyba na dvoulitrové svijanské plechovce Spartathlon: Jako první se ozval hned druhý den Radek Brunner. Volá mi naštvaný, jak když v pátek mají kluci na pokladně manko, prý jestli podle té mapy zabloudí, tak si to pěkně vypiju. Vypiju, proč bych nevypil?

Ne vždy se závod povede: Ještě nedávno tolik ceněný skalp Radka Brunnera se dostává na úroveň hodnoty loňské stravenky…

Příjezd do Athén 2017: Manželce mohu bez uzardění na závěr podařeného dne poslat SMSku: „Bavíme se skvěle, večer byl na pokoji i Brunner.“ Ještě štěstí, že letošní výpravu nevede česká ultramaratonská ikona Daniel Orálek. Po transformované SMSce bych patrně musel v Řecku zůstat natrvalo.

Hodnocení propršeného Spartathlonu 2018: Kateřina Kašparová hnána strachem z možného třepení konečků vlasů, zaběhla závěrečný půlmaraton téměř nejrychleji z celého startovního pole. Radka Brunnera podobný pocit strachu nepřemohl a asi i proto běžel posledních 21 km pomaleji.

Radkův návrat k závodům po vážné nemoci: Radek Brunner běží, jak kdyby utíkal hrobníkovi z lopaty, ale přesto na maratonu končí mimo medailové umístění. Věc dlouho nevídaná.

Radek je skutečná ultramaratonská osobnost: O povedené předstartovní zpestření se postará dvojice běžců žádající Radka Brunnera o fotografii. Zatímco si česká ultramaratonská hvězda rovná čepici a navozuje typický oslňující úsměv pro sociální sítě, dostane překvapeně do ruky telefon se slovy: „Tady nám to prosím stiskněte. A alespoň dvakrát!“

Na 1. máje: Vzpomínám na milou zdravici, kterou před časem poslal fanouškům z ozdravného pobytu v horách Radek Brunner: „VCERA VECER NA CHURANOVE JSEM SI DVOUFAZOVY TRENINK PARADNE UZIL!“

Přání k svátku: „S hovnem se malovat nedá,“ těmito slovy loni zhodnotil nepříliš povedený vstup do běžecké sezóny Radek Brunner. I takový zkušený ultramaratonec k prozření jednou dojde. Na Mistrovství světa v běhu na 24 hodin totiž rekordmanka Camille Herronová nejen Radkovi jasně ukázala, jak se k výtvarnému umění při ultramaratonech musí přistupovat. Já Radkovi přeji vše nejlepší k svátku a doufám, že ve zdraví právě odstartoval cestu za nějakým pěkným spartathlonským obrázkem.

Když zklame technika během závodu: Tak jsem se po několika dnech podíval na běžecké servery a všude šílí, že se Radkovi Brunnerovi zasekl tablet. No nevím, nedělal bych z toho vědu, prostě zařízení restartoval a pokud nepomůže, tak vrátil do továrního nastavení, ne? Je ale fakt, že sám se občas také někde zaseknu a pak i u nás doma šílí…

Teoretická příprava na závod: Před několika dny mne jako IT odborníka s přesahem na zahradní škůdce kontaktoval Jürgen Schoch z ultramaratonských statistik. Mají prý strach z hackerského útoku typu DDoS, neb někdo z České republiky nezvykle často kontroluje stránku s nejlepšími světovými výkony v běhu na 100 mil. Analyzoval jsem podezřelé IP adresy a zjistil, že se jedná převážně o počítač připojovaný z Horních Počernic. Jürgena jsem tedy ubezpečil, že o hackera skutečně nejde, protože podezřelý řeší spíš problémy typu restart atp. A my ostatní se máme příští neděli na co těšit. Nebo již v sobotu?

A na závěr ukázka pravého ultramaratonského kamarádství z kladenské čtyřiadvacetihodinovky: Kdosi z okolo běžících zavolá: „Radek (Brunner) už vám tam zase chodí…“ Jirka Horčička, dobrota sama, se vytočí a pronese: „To je zmetek, už jdu na něj, a to jsem jej před chvílí rozběhal!“

2 thoughts on “Bestie Brunner”

  1. To je pravá mikulášská nadílka. :-Pěkné :-Díky za veselý start do pracovního týdne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *