Spermie

13. 10. 2017 „Máma se divila, že jsi mě nazval spermií,“ byla jeho první slova, která jsem uslyšel v telefonu. Samozřejmě, že jsem se při popisu naší společné a nezapomenutelné noci při Spartathlonu 2017 trochu rozvášnil, nicméně Jan Ďuk vystartoval z Akropole skutečně rychlostí spermií starého Klapzuby. Jó, byly to krásné časy, kdy se do Athén jezdilo bez manželek. Zábava dvojnásobná. A útrata? Sotva poloviční…

Rok po Spartathlonu Honza úspěšně absolvoval etapový maraton v marocké poušti des Sables, kdy skončil na 15. místě. Kromě spousty nezapomenutelných zážitků (běžci dostávají jen velmi omezené příděly vody), si domů odvezl také telefon na rakouskou běžkyni Kathrin Michelitsch. Brzy byl pozván na návštěvu do Vídně. Při té další zabouchl za Českem dveře a zůstal v rakouské metropoli již natrvalo.

Život ve Vídni je jeden velký večírek. A v tomto případě doslova. Kathrin na velké zahradě u svého domu pořádá večírky a oslavy pro děti. Honza akce zpestřuje převleky za oblíbené dětské hrdiny. Ptal jsem se jej, jestli má v nabídce i spermii ala Woody Allen, ale rakouské děti prý preferují spíš postavičky typu Pikachu nebo Hello Kitty.

Jazyková bariéra ovšem záhy zasáhla do osudu obou sympatických sportovců. Jeden romantický večer se Kathrin zeptala, zda by nebylo lepší dnes použít ochranu. Honza se jen usmál, zhasl lampičku a svou čerstvou lásku vášnivě objal.

Příprava na další společný ultramaraton začala dostávat trhliny. Kathrin omezila běhání a započala přibírat na váze. Honzovy výtky, že musí zabrat a více běhat, nepomáhaly. A když Kathrin jednoho romantického večera oznámila, že je těhotná, byla reakce jejího partnera poměrně nečekaná. Honza se tradičně jen usmál, zhasl lampičku a svou čerstvou lásku vášnivě objal.

Za týden ukázala Kathrin Honzovi fotku z ultrazvuku. Namakaný sportovec si vybavil situaci, kdy před lety podobný snímek přinesla domů bývalá manželka v Příbrami. A Honzovi bylo jasné, že už by se měl skutečně začít učit pořádně německy…

Uběhlo několik let a malá Anežka nastoupila do školky. Otec v domácnosti začal opět pokukovat po ultramaratonech. Nohy z nekonečného běhání už měl patřičně zničené, proto se rozhodl, že si zničí i ruce a záda. Kruh se uzavírá – Honza začal plavat, jak zmiňované spermie.

Stillwater Eight je plavecká ultramaratonská výzva, která spočívá v překonání 8 grandiózních jezer rozesetých po všech kontinentech. Odvážlivci si kromě spousty plaveckých kilometrů užijí i komáry, krokodýly, žraloky, a dokonce se mohou při troše štěstí setkat i s opravdovou příšerou. Nikoho asi nepřekvapí, že nejúspěšnější borec se po několika letech snažení zatím dostal jen na polovinu výzvy.

Zítra ráno v 5 hodin našeho času se Honza vrhne do vod Galilejského jezera. Čeká na něj 23 kilometrů zábavy okořeněné trochou mlhy. A jak si plavec s izraelským jezerem poradí bude možno sledovat zde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *