Útok na pokojíčky i ložnice

V hloubi minulého století jsem měl spousty snů. Většinou dost naivních snů. Střílet góly v rudém dresu. Dostat se do nejednoho dívčího pokojíčku, případně ložnice. Vyřešit některý z dosud nevyřešených matematických problémů. Nebo vydat sbírku básní v knižní podobě.

O obohacení sportovní literatury jsem reálně uvažoval již dlouho. Definitivní rozhodnutí padlo loni během léta, kdy jsem nemohl běhat a své úmysly jsem naznačil v závěru článku Jak vycvičit Vondráka. Jenže mé velkolepé plány braly spoustu času a z nejrůznějších důvodů jsem musel vydání stále posouvat. Navíc když jsem začal opět běhat, tak už to vypadalo, že celé dílo skončí v již hodně přeplněném šuplíku mého pracovního stolu.

Navíc problémů, jež jsem musel postupně vyřešit bylo skutečně hodně. Kolikrát jsem si jen říkal, proč jsem do toho vlastně šel a jestli mám podobné stresy zapotřebí. Rodiče by mne zajisté neposlali do Prahy před lety studovat, kdyby věděli, že ve 45 letech budu na poslední chvíli nahánět grafika, aby mi vyretušoval levé varle…

S projektem knihy o běhání a ultramaratonech jsem se pokusil oslovit celou řadu partnerů. Bohužel z poloviny mé žádosti končily ve složce koš a z poloviny ve složce spam. Nakonec se mi však podařilo zlanařit jednu garážovku z Pojizeří. Z celého srdce tímto děkuji za naturální podporu Pivovaru Svijany a připíjím na jeho zdraví!

Nicméně ani spolupráce se slavným pivovarem se nevyhnula přehmatům. Dle požadavku marketingového oddělení, jsem zmínky o všech ostatních pivovarech sjednotil pod pojem Svijany. Když se posléze zjistilo, že U Suchánků čepují Svijany, musel jsem vrátit všechna piva i pivovary na svá místa. Kam také ostatně patří. A kdo by chtěl vědět, jakéže pivo U Suchánků čepují, bude si muset knihu přečíst.

Někteří z vás možná pamatují, jak se před lety na vojně chodilo darovat krev, aby následné alkoholové opojení nevyšlo příliš draho. Jako pravidelný dárce krve jsem se rozhodl tuto myšlenku podpořit. Všichni, kteří prokážou, že od začátku září do konce roku bezplatně darovali krev, mají šanci získat knihu Ultrapůlmaratonec za symbolických 99 Kč. Akce platí do vyčerpání zásob nebo krve.

Jsem rád, že se mi vydáním plní několik snů současně. Literární dílo si ze svého seznamu snů mohu odškrtnout. Prostřednictvím knihy se navíc dostanu do nejednoho dívčího pokojíčku a snad i do spousty ložnic. Pokud však bude knihu číst někdo na WC a v nouzi ji zkusí použít nepatřičným způsobem, musím jej tímto varovat. Celá kniha je vytištěna na papíře zvaném matná křída gramáže 115 gramů/m2 s velmi malou savostí…

Je určitá šance, že by se kniha mohla objevit ve vašem knihkupectví. Všetečnými dotazy u prodejců tomu určitě pomůžete. Zatím se lze ke knize dostat nějakou z cest popsaných zde: www.ultrapulmaratonec.cz/kniha

3 thoughts on “Útok na pokojíčky i ložnice”

  1. Tak nevím co myslíš tím dívčím pokojíčkem, ale dám si doma velkej pozor, aby knížka zůstala jenom u mne v ložnici, minimálně dokud ji nedočtu! … Teď máš před sebou už jenom ty básničky a 200+ a hattrick je komplet! Ať se daří a běhá to 🙂 P.

    1. On je ten název trochu zavádějící, já už jsem ve věku, kdy se víc bráním, než útočím…

      1. Ale rudý dres je teď zase v kurzu (při pohledu na tabulku) a to v nejednomu bejkovi může vzkypět krev, takže o víkendu zaútočíš na 200+. Držím palce. 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *